Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Słowacja walczy z ASF – rusza masowy odstrzał dzików!

Obrazek

Trzy tygodnie po wykryciu u siebie wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) władze na Słowacji rozpoczynają intensywne polowania – informuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”.

Bartłomiej Czekała20 sierpnia 2019, 12:39
Przypomnijmy, że po raz pierwszy OIE / WOAH poinformował o pojawieniu się afrykańskiego pomoru świń (ASF) na Słowacji pod konie lipca br.. Ognisko zostało potwierdzone w gospodarstwie przydomowym, w którym utrzymywano 4 świnie, w Strážne, Trebišov, Koszyce, w pobliżu granicy z Węgrami.  Do dziś tych ognisk wykryto już 10, stąd ostra reakcja słowackich władz, które chcą - podobnie jak Czesi - zdusić ASF w zarodku i pozbyć się go trwale.

W tym celu władze zezwoliły na masowe polowania na dziki w obszarze, gdzie wykryto ogniska wirusa. Polować będą mogły także osoby, które nie mają uprawnień myśliwskich. Co więcej, do polowania można używać zakazanych noktowizorów, sztucznego oświetlenia, a także strzelać do zwierzyny na polach, na których trwają zbiory. bcz

Źródło. Rzeczpospolita


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)