Reklama zniknie za 11 sekund

Szwajcarskie embargo na wieprzowinę

Obrazek

Szwajcarskie Ministerstwo Rolnictwa i Bezpieczeństwa Żywności poinformowało o wprowadzeniu embarga na wieprzowinę z terytorium Polski i Litwy.

14 kwietnia 2014, 14:27

Oficjalnym powodem zakazu importu mięsa z tych dwóch krajów jest wykrycie w ich granicach ognisk ASF. Według szwajcarskiego ministerstwa afrykański pomór świń może wyrządzić poważne straty w hodowlach rodzimych producentów, dlatego zapobiegawczo podjęto taką decyzję.

Zakaz przywozu wieprzowiny na terytorium Szwajcarii obowiązuje od 10 do 30 kwietnia. Jednak Szwajcarzy zapowiadają stałą kontrolę sytuacji na terytorium Polski oraz Litwy i nie wykluczają przedłużenia okresu obowiązywania embarga.

MRiRW na swojej stronie intermetowej poinformowało, że szwajcarski Główny Lekarz Weterynarii Hans Wysf nie potwierdził w rozmowie telefonicznej wprowadzenia zakazu importu polskiej wieprzowiny na tamtejszy rynek. Jednak na stronie internetowej szwajcarskiego resortu rolnictwa i bezpieczeństwa żywności taka informacja się znajduje. Można się z nią zapoznać klikając TUTAJ. bczWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)