Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Brazylia stratna przez mięsny skandal

12.06.2017

Drukuj

Brazylia stratna przez mięsny skandal

Artykuł dostępny

Australia ograniczyła import świeżej i zamrożonej wołowiny z marca na kwiecień aż o 28% na 70 tys. ton. Był to najniższy wynik importowy od 5 lat.

r e k l a m aZareagowały również Chiny, ograniczając o 39% zakupy brazylijskiego mięsa – do 12 tys. ton. Hongkong kupił tylko o 8% mniej – do 15 tys. ton; tu spadek jest niewielki, bo prawdopodobnie przez tę azjatycką bramę wjeżdża brazylijskie mięso z kontrabandy.

Zauważalnie mniej wołowiny z Brazylii w kwietniu zamówiła także Rosja, która ogranicza jego import o 41% – do 10 tys. ton. Na Bliskim Wschodzie skandal mięsny powstrzymał Arabię Saudyjską przed zakupem 4 tys. t. Jedynie Egipt kupił więcej mięsa niż zwykle. Ponieważ obecnie wszystkie kraje zniosły zakazy importu, analitycy spodziewają się w najbliższych miesiącach powrotu sprzedaży brazylijskiego mięsa do normalnego poziomu.  

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Rynek zbóż: ceny raczej z trendem spadkowym

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii