Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Dobra cena w skupach

19.05.2017

Drukuj

Dobra cena w skupach

Artykuł dostępny

W tym tygodniu na rynku pojawiło się nieco więcej towaru (młode bydło), stąd lekkie korekty cen w dół. Nie jest to jednak, jak twierdzą skupujący, dłuższy trend, bo wystarczy że towaru będzie trochę mniej, a cena znów pójdzie w górę.

r e k l a m aZapotrzebowanie na wołowinę wysokiej jakości z krajów EU jest ostatnio dość duże i tak będzie zapewne aż do początku wakacji – prognozują w skupach.

Byki w wadze żywej nawet po 8 zł/kg


Z przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,00 złnetto/kg, a najniższa to 12,25 zł netto/kg.

W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 8,00 zł netto/kg (od wielu miesięcy po raz pierwszy taka kwota w naszej sondzie!), a minimalnie 6,40 zł netto/kg.

Krowy wciąż wysoko!

Cena krów ku zadowoleniu hodoców nie spada, a nawet znów lekko rośnie. Skąd zapotrzebowanie na wołowinę nie najwyższej przecież jakości? Jak dowiedzieliśmy się za ten "boom" odpowiada ... Holandia. Tamtejsze zakłady przetwórcze zaopatrują praktycznie całą Europę dostarczając wyręby wg prefernecji kulinarnych danego kraju.

Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to 11,90 zł netto/kg, a najniższa 10,40 zł netto/kg.
W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 5,60 zł netto/kg, a minimalnie 5,00 zł netto/kg.  

Zobacz wszystkie ceny skupu bydła w Twojej okolicy – sonda cenowa!

 mwie
fot. Sierszeńska

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii