StoryEditor

Ceny bydła: skupy zapowiadają obniżki stawek za byki, a tymczasem...

Krów brakuje nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech. Ubojnie chciałby przeprowadzić korekty cenników byków, ale bydła na rynku nie ma zbyt wiele, więc stawki utknęły w martwym punkcie. Ceny krów znów nieco wzrosły. Sprawdź najnowsze notowania!
23.04.2024., 09:11h

Ceny bydła w UE i na świecie

Według danych z okresu 8-14 kwietnia Meat Market Observatory Komisji Europejskiej za bydło w kl. R europejscy rolnicy otrzymywali 5,06 euro/kg, w Polsce stawki ukształtowały się na poziomie 5,07 euro/kg i w notowaniach zauważono spory wzrost, jednak nieszczególnie przełożyło się to na faktyczne podwyżki w krajowych skupach. Ceny krów ukształtowały się na poziomie 3,91 euro/kg, ale te w wyższych klasach i rasach typowo mięsnych można sprzedać średnio za 4,89 euro/kg. Jałówki nadal są w cenie i średnio w UE płacono za nie 5,13 euro/kg. 

Na niemieckiej giełdzie VEZG wzrosły ceny krów, obecnie rolnicy otrzymują za nie od 3,95 do 4,15 euro za kg. Ceny byków nie zmieniły się i nadal niemieckie ubojnie płacą za nie około 4,7 za byki w klasie R. Jałówki trzymają się stabilnie ceny na poziomie 4,35 euro/kg. 

- Fakt, że podaż krów rzeźnych nie pokrywa popytu, powoduje dalszy wzrost cen. Młode buhaje i jałówki rzeźne wyższej jakości oceniane są jako stabilne - podają eksperci VEZG. Ma to widoczne przełożenie na polski rynek, gdyż u nas również ceny krów nieco rosną. 

Pozostało 65% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 11:05