Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Koronawirus ogranicza inwestycje

 Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na nowe inwestycje oraz realizację dotychczasowych zamówień – pytamy Bartłomieja Benisza, prezesa zarządu firmy Arbena.

Marcin Jajor8 kwietnia 2020, 10:29
– W marcu sprzedaż spadła o ok. 40%, ale jeśli weźmiemy pod uwagę drugą połowę miesiąca, liczba nowych zamówień spadła nawet o 70–80%. Natomiast zamówienia, które były uzgodnione w styczniu i lutym, na ten moment realizujemy normalnie, bez opóźnień – mówi Bartłomiej Benisz z firmy Arbena w rozmowie z Marcinem Jajorem z redakcji top agrar Polska.

Jak podkreśla Bartłomiej Benisz, przyczynami ewentualnych poślizgów mogą być trudności transportowe. Na rynku jest dużo mniej firm, a dodatkowo aktualne stawki na tego rodzaju usługi zostały podniesione. Mimo wszystko jednak firma cały czas pracuje i zaplanowane z ok. 3 tygodniowym wyprzedzeniem prace montażowe są realizowane, choć – jak podkreśla Benisz – z czterech ekip montażowych jedna się wykruszyła właśnie ze względu na obawy związane z epidemią koronawirusa. Pracownicy postanowili pozostać w domach.

– Nie narzucamy naszym inwestorom, żeby przyjmowali montażystów ale wielu rolnikom zależy, żeby mimo wszystko realizować budowę hal czy montować wygrodzenia, tak by można było jak najszybciej z nich korzystać – mówi Bartłomiej Benisz.

mj


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)