StoryEditor

Koronawirus ogranicza inwestycje

 Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na nowe inwestycje oraz realizację dotychczasowych zamówień – pytamy Bartłomieja Benisza, prezesa zarządu firmy Arbena.
08.04.2020., 10:04h
– W marcu sprzedaż spadła o ok. 40%, ale jeśli weźmiemy pod uwagę drugą połowę miesiąca, liczba nowych zamówień spadła nawet o 70–80%. Natomiast zamówienia, które były uzgodnione w styczniu i lutym, na ten moment realizujemy normalnie, bez opóźnień – mówi Bartłomiej Benisz z firmy Arbena w rozmowie z Marcinem Jajorem z redakcji top agrar Polska.

Jak podkreśla Bartłomiej Benisz, przyczynami ewentualnych poślizgów mogą być trudności transportowe. Na rynku jest dużo mniej firm, a dodatkowo aktualne stawki na tego rodzaju usługi zostały podniesione. Mimo wszystko jednak firma cały czas pracuje i zaplanowane z ok. 3 tygodniowym wyprzedzeniem prace montażowe są realizowane, choć – jak podkreśla Benisz – z czterech ekip montażowych jedna się wykruszyła właśnie ze względu na obawy związane z epidemią koronawirusa. Pracownicy postanowili pozostać w domach.

– Nie narzucamy naszym inwestorom, żeby przyjmowali montażystów ale wielu rolnikom zależy, żeby mimo wszystko realizować budowę hal czy montować wygrodzenia, tak by można było jak najszybciej z nich korzystać – mówi Bartłomiej Benisz.

mj
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 21:34