StoryEditor

Waldemar Broś i Stanisław Wieczorek podali się do dymisji. Duże zmiany w KZSM

W zarządzie KZSM nastąpią duże zmiany. Waldemar Broś, prezes KZSM i Stanisław Wieczorek, jego zastępca podali się do dymisji.
21.03.2024., 12:53h

Jak informuje tygodnik-rolniczy.pl w połowie marca 2024 r. ze swoich stanowisk zrezygnowali Waldemar Broś, który był szefem tego związku 22 lata, ale także Stanisław Wieczorek. Oficjalną przyczyną rezygnacji pełnienia funkcji w KZSM jest przejście na emeryturę od 1 lipca br, natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, że Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich wpadł w finansowe tarapaty.

Jak podaje Tygodnik Poradnik Rolniczy formalnie obie dymisje jeszcze nie zostały przyjęte. Może się to stać na początku kwietnia podczas posiedzenia Rady KZSM Zw. Rew. Jeżeli Rada przyjmie obie dymisje, wówczas rozpocznie się poszukiwanie nowego prezesa i jego zastępcy. Waldemar Broś i Stanisław Wieczorek swoje funkcje będą pełnić do końca czerwca 2024 r.

Podczas Zjazdu Delegatów KZSM 12 października 2023 r. i debaty zarząd proponował zwiększenie stawek członkowskich, na co pozostali delegaci zareagowali niezadowoleniem. 

oprac. dkol na podst. tygodnik-rolniczy.pl

Tygodnik Poradnik Rolniczy
Autor Artykułu:Tygodnik Poradnik Rolniczy
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. maj 2024 07:00