Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Mleko smakowe poza prawem

Obrazek

Reforma szkolnego jedzenia, która od początku roku szkolnego sieje postrach wśród uczniów, jakoś ominęła ... mleko smakowe. Ten popularny napój, o wiele bardziej pożądany przez dzieci niż „zwykłe“ mleko, dostarcza do szkół ARR w ramach akcji „Szklanka mleka“.

dr Mirosława Wieczorek6 października 2015, 10:04

Sytuacja jest o tyle dziwna, że od 1.09, cukier jest w szkołach całkowicie zakazany – nie można słodzić kompotu ani herbaty, a drożdżówki wróciły do szkół dopiero po interwencji ministerstwa edukacji. Ministerstwo Zdrowia tłumaczy, że jest to promocja mleka jako źródła wapnia niezbędnego do prawidłowego rozwoju młodego organizmu, jednak dietetycy nie pozostawiają na mleku smakowym suchej nitki – oprócz wapnia jest ono prawdziwą bombą cukrową, a podając je dzieciom narażamy je na otyłość i cukrzycę.  mwiePicture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)