Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Noc inna niż wszystkie

Obrazek

W piątek 30 września w Poznaniu odbyła się dziesiąta edycja Nocy Naukowców. Z tej okazji poznańskie uczelnie i centra naukowo-badawcze przygotowały mnóstwo atrakcji, nie tylko dla najmłodszych.

dr Mirosława Wieczorek1 października 2016, 23:39

Podczas imprezy dzieci, młodzież i dorośli od paru lat przekonują się, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Na Noc Naukowców przygotowano 600 propozycji, pokazów, eksperymentów i warsztatów. Każdy znalazł coś dla siebie.


Na Uniwersytecie Przyrodniczym, przeprowadzono m.in. eksperymenty ze sztuczną krową. Dzieci własnoręcznie karmiły wesołą sztuczną krowę sianem, a następnie sprawdzały co działo się w jej wnętrzu – „jest ciepło i mokro” najczęściej padały odpowiedzi. Na koniec młodzi naukowcy wykonali preparaty i pod obserwowali mikroorganizmy żyjące w żwaczu.

Nie zapraszaj krowy na urodziny
Dla dzieci z miasto zaskoczeniem był fakt, że krowa ma … aż cztery żołądki. Aby przybliżyć ciekawskim badaczom ich pojemność prowadzący obrazowo opisali, że jest ona w stanie pomieścić w nich ponad 540 puszek coli. Dzieci zgodnie stwierdziły, że na imprezie taki gość nie byłby pożądany…Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)