StoryEditor

Noc inna niż wszystkie

W piątek 30 września w Poznaniu odbyła się dziesiąta edycja Nocy Naukowców. Z tej okazji poznańskie uczelnie i centra naukowo-badawcze przygotowały mnóstwo atrakcji, nie tylko dla najmłodszych.
01.10.2016., 23:10h

Podczas imprezy dzieci, młodzież i dorośli od paru lat przekonują się, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Na Noc Naukowców przygotowano 600 propozycji, pokazów, eksperymentów i warsztatów. Każdy znalazł coś dla siebie.


Na Uniwersytecie Przyrodniczym, przeprowadzono m.in. eksperymenty ze sztuczną krową. Dzieci własnoręcznie karmiły wesołą sztuczną krowę sianem, a następnie sprawdzały co działo się w jej wnętrzu – „jest ciepło i mokro” najczęściej padały odpowiedzi. Na koniec młodzi naukowcy wykonali preparaty i pod obserwowali mikroorganizmy żyjące w żwaczu.

Nie zapraszaj krowy na urodziny
Dla dzieci z miasto zaskoczeniem był fakt, że krowa ma … aż cztery żołądki. Aby przybliżyć ciekawskim badaczom ich pojemność prowadzący obrazowo opisali, że jest ona w stanie pomieścić w nich ponad 540 puszek coli. Dzieci zgodnie stwierdziły, że na imprezie taki gość nie byłby pożądany…

Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 20:58