Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Rekord w historii polskiego mleczarstwa

Obrazek
Mlekpol zamknął rok 2017 ze spektakularną ilością skupionego mleka 1,7 mld litrów. 5 mln litrów mleka dziennie?
Dorota Kolasińska3 stycznia 2018, 06:00
SM Mlekpol pobił rekord w historii polskiego mleczarstwa w ilości skupionego surowca oraz najwyższą wartością wolumenu sprzedaży poza granice Polski. Eksport zwiększył się o 30% w stosunku do roku 2016.


Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM MLEKPOL przekroczyła granicę 1,7 mld litrów skupionego mleka rocznie (to 5 milionów litrów mleka dziennie od blisko 10 000 producentów). 

- Nieustannie udoskonalamy nasze wyroby. Mlekpolowski Instytut Innowacji i Przemysłu Mleczarskiego stale monitoruje trendy na rynku spożywczym i pracuje nad dostosowaniem ich do oczekiwań i potrzeb konsumentów. W tym roku przed producentami mleka stanęło kolejne wyzwanie - przejście na pasze bez GMO. Standardem stała się żywność bez GMO. Dlatego też producenci dostarczający mleko do MLEKPOLU wyeliminowali całkowicie w procesie produkcji pasze zawierające materiał modyfikowany genetycznie - mówił Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM MLEKPOL.

W 2017 roku SM MLEKPOL odnotował wzrost cen mleka w skupie, co według Prezesa Borawskiego wpłynęło na poprawę sytuacji materialnej gospodarstw. Taka sytuacja pozwala na realizację wielu inwestycji oraz dalszego rozwoju.

- Kluczową inwestycją Mlekpolu jest budowa najnowocześniejszej w Polsce i Europie proszkowni mleka, w Mrągowie. Zakład będzie przerabiał 3 mln litrów mleka i serwatki na dobę. Zatrudnienie w nowej proszkowni znajdzie ponad 100 osób.  Cały czas prowadzimy także modernizację i unowocześnienia  naszych zakładów. Z pewnością rozwijać będziemy portfolio naszych produktów - wymieniał Edmund Borawski.

SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Maślanka Mrągowska,  Milko, Mazurski Smak, Rolmlecz, Białe.
Ponad 30% wyrobów SM MLEKPOL jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu.
dkol
 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)