Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Stres cieplny: podaj elektrolity!

Obrazek

– Uzupełnienie elektrolitów w dawce pokarmowej jest jedną z najbardziej skutecznych metod łagodzenia problemów wynikających ze stresu cieplnego – mówi prof. Zygmunt M. Kowalski z UR w Krakowie.

Marcin Jajor27 lipca 2016, 07:00

Krowa boryka się ze stresem cieplnym już od temperatury otoczenia 23°C. Uzupełnianie elektrolitów w dawce pokarmowej w tym czasie jest jedną z najbardziej skutecznych metod łagodzenia problemów w stadzie bydła mlecznego takich jak: nadmierna liczba komórek somatycznych w mleku, słaba wydajność krów, gorszy apetyt i wskaźniki rozrodu zwierząt. W jaki sposób sprawdzić poziom elektrolitów w organizmie krowy? Wystarczy proste badanie pH moczy.

Więcej informacji na temat tej prostej metody znajdziesz w najnowszym artykule naszego eksperta, prof. Zygmunta M. Kowalskiego z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w sierpniowym wydaniu "top bydło" na str. 12.

mj
Fot. Sierszeńska

 Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)