Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Złote medale Eurotier

Obrazek

Na trwających niedawno targach Eurotier w Hanoverze przyznano cztery złote medale dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Trzy spośród nich ucieszą z pewnością hodowców bydła.

dr Mirosława Wieczorek16 listopada 2016, 16:51

W tym roku wyróżniono złotymi medalami nastepujące produkty:

1. Boks dla cieląt 

Firma Spinder opracowała specjalny boks. Umieszczone w nim cielę jest odgrodzone ściankami bocznymi z twardego tworzywa sztucznego i frontowym wejściem ze stali. Jest tak skonstruowane, że krowa ma ograniczony dostęp do cielaka, ale może go swobodnie oblizywać. Dostęp ułatwiają dwie ruchome przegrody, których długość i pomożenie można dowolnie modyfikować.

2. Mobilny silos 

Każdorazowe odsuwanie folii z czoła pryzmy z kiszonką nie należy, a ni do łatwych – ani bezpiecznych czynności. System opracowany przez austriacką firmę Wasserbauer  wychodzi naprzeciw temu problemowi – odkrywa kolejne fragmenty silosu wraz z wybieraną z jego czoła paszą. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia i skraca czas pracy, ale też przyczynia się do ograniczenia zajawiska wtórnej fermentacji. 


3. Kolczyk wielofunkcyjny – Eartag LIFE
To pierwszy na rynku kolczyk wielofunkcyjny. Oprócz swej podstwowej roli, czyli identyfikacji zwierzęcia może służyć do monitorowania rui i stanu zdrowia, oceny przeżuwania oraz lokalizacji zwierzęcia. Lokalizację, zarówno w budynku, jak i na pastwisku umożliwiają zintegrowane diody LED. Dane wysyłane są na serwer, który rozpracowuje je za pomocą specjalnych algorytmów. Wyniki hodowca otrzymuje za pomocą SMSa na tablet, smartfon lub PC.Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)