Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Hodowcy trzody z powiatu mieleckiego dostaną wyjątkową pomoc!

Powiat mielecki wraz z województwem podkarpackim, w którym w ostatnim czasie szalał ASF, a ogniska wyznaczano prawie codziennie, pomaga hodowcom, żeby ich gospodarstwa nie upadły. Przeznacza pieniądze dla kolejnych gmin na zasiłki celowe. Piękny przejaw empatii radnych.

Dorota Kolasińska3 grudnia 2021, 07:07

Zasiłki celowe, które trafią do najbardziej poszkodowanych gmin mają pomóc hodowcom trzody utrzymać się na powierzchni i nie zrezygnować z hodowli. Rolnikom w powiecie mieleckim w ostatnich miesiącach jest bardzo trudno, wybito w ich gospodarstwach trzodę, często jedyne źródło dochodu, na razie nie mogą zasiedlać chlewni, kiedy KE zdejmie strefy – nie wiadomo, ale raczej nie prędko po takiej eksplozji ognisk. Według GIW do końca października w tym powiecie wybito łącznie ponad 18 tys. szt. trzody. Najgorzej było w gminie Wadowice Górne i Czermin.

Radni powiatu podjęli uchwałę, że do potrzebujących rolników trafią kolejne pieniądze. Poprzednia pomoc trafiła do gmin Wadowice Górne, Czermin, Mielec i Przecław z budżetu województwa podkarpackiego, było to 241 tys. zł. To wyjątkowe wsparcie dla rolników przeznaczył  samorząd województwa podkarpackiego. Teraz pieniądze trafią hodowców z gminy Wadowice Górne (100 tys. 117 zł), a 99 tys. 883 zł do rolników z gminy Czermin.

Radni wykazali ogromną empatię w stosunku do hodowców trzody chlewnej, którym w ostatnich miesiącach zawalił się świat. Mimo, że gospodarstw jest dużo, to z pewnością teraz, w szczególności przed Świętami Bożego Narodzenia tamtejszym rodzinom przyda się każdy grosz, bo na odszkodowania będą czekać długo, jeśli w ogóle je otrzymają…

Oprac. dkol na podst. hejmielec.pl

Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy