StoryEditor

Hodowcy trzody z powiatu mieleckiego dostaną wyjątkową pomoc!

Powiat mielecki wraz z województwem podkarpackim, w którym w ostatnim czasie szalał ASF, a ogniska wyznaczano prawie codziennie, pomaga hodowcom, żeby ich gospodarstwa nie upadły. Przeznacza pieniądze dla kolejnych gmin na zasiłki celowe. Piękny przejaw empatii radnych.
02.12.2021., 17:12h

Zasiłki celowe, które trafią do najbardziej poszkodowanych gmin mają pomóc hodowcom trzody utrzymać się na powierzchni i nie zrezygnować z hodowli. Rolnikom w powiecie mieleckim w ostatnich miesiącach jest bardzo trudno, wybito w ich gospodarstwach trzodę, często jedyne źródło dochodu, na razie nie mogą zasiedlać chlewni, kiedy KE zdejmie strefy – nie wiadomo, ale raczej nie prędko po takiej eksplozji ognisk. Według GIW do końca października w tym powiecie wybito łącznie ponad 18 tys. szt. trzody. Najgorzej było w gminie Wadowice Górne i Czermin.

Radni powiatu podjęli uchwałę, że do potrzebujących rolników trafią kolejne pieniądze. Poprzednia pomoc trafiła do gmin Wadowice Górne, Czermin, Mielec i Przecław z budżetu województwa podkarpackiego, było to 241 tys. zł. To wyjątkowe wsparcie dla rolników przeznaczył  samorząd województwa podkarpackiego. Teraz pieniądze trafią hodowców z gminy Wadowice Górne (100 tys. 117 zł), a 99 tys. 883 zł do rolników z gminy Czermin.

Radni wykazali ogromną empatię w stosunku do hodowców trzody chlewnej, którym w ostatnich miesiącach zawalił się świat. Mimo, że gospodarstw jest dużo, to z pewn...

Pozostało 24% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 12:34