Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek świń: cenowy dramat trwa!

Na rynku trzody chlewnej ceny tuczników nadal są bardzo niskie, a jednocześnie ceny pasz stoją na wysokim pułapie. To powoduje, że sytuacja producentów trzody pogarsza się z dnia na dzień. I na razie nie widać poprawy.

Jan Bromberek11 stycznia 2019, 15:14
Pierwsza poświąteczna duża giełda w Niemczech nie przyniosła zmian. Chociaż zdaniem przedstawicieli zakładów mięsnych nawet wzrost cen na początku roku w Niemczech, w Polsce raczej nie podniósł by cen. – Towaru jest tyle, że nie musimy dużo płacić – mówią przedstawiciele ubojni.

– Na Zachodzie kupujemy tuczniki po 1,2 euro/kg w klasie E, to dlaczego w kraju mielibyśmy płacić więcej – dodają. Jednocześnie daje się słyszeć również głosy, które mogą dawać promyk nadziei na poprawę sytuacji. – Wystarczy 1 tydzień z mniejszą ilością tuczników i ceny pójdą w górę. Nie wiem, czy będzie to za tydzień, ale raczej w lutym będziemy mieli z taką sytuacją do czynienia – mówi nam przedstawiciel ubojni z okolic Gniezna w Wielkopolski.

Oby te słowa okazały się prawdziwe. Obecnie bowiem rolnicy tylko przy zorganizowanej sprzedaży lub z ferm sprzedają tuczniki po ponad 4 zł/kg żywca lub maks. 5,20 zł/kg w klasie E.  jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń - notowania cenowe!


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)