Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rynek świń: cenowy dramat trwa!

11.01.2019

Drukuj

Rynek świń: cenowy dramat trwa!

Artykuł dostępny

Pierwsza poświąteczna duża giełda w Niemczech nie przyniosła zmian. Chociaż zdaniem przedstawicieli zakładów mięsnych nawet wzrost cen na początku roku w Niemczech, w Polsce raczej nie podniósł by cen. – Towaru jest tyle, że nie musimy dużo płacić – mówią przedstawiciele ubojni.

r e k l a m a

– Na Zachodzie kupujemy tuczniki po 1,2 euro/kg w klasie E, to dlaczego w kraju mielibyśmy płacić więcej – dodają. Jednocześnie daje się słyszeć również głosy, które mogą dawać promyk nadziei na poprawę sytuacji. – Wystarczy 1 tydzień z mniejszą ilością tuczników i ceny pójdą w górę. Nie wiem, czy będzie to za tydzień, ale raczej w lutym będziemy mieli z taką sytuacją do czynienia – mówi nam przedstawiciel ubojni z okolic Gniezna w Wielkopolski.

Oby te słowa okazały się prawdziwe. Obecnie bowiem rolnicy tylko przy zorganizowanej sprzedaży lub z ferm sprzedają tuczniki po ponad 4 zł/kg żywca lub maks. 5,20 zł/kg w klasie E.  jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń - notowania cenowe!

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Poranna trójpolówka #22 – Awantura o odstrzał dzików. FAKTY!

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii