Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: tydzień bez większych zmian

Obrazek

Na rynku wieprzowiny zmiany na lepsze wyczekiwane są od wielu tygodni. Na początku tego wydawało się, ze ceny zaczną regularnie rosnąć. Ale czy tak się stało?

Jan Bromberek14 stycznia 2021, 14:26

Niektóre ubojnie bowiem w poniedziałek podniosły cenniki po 10-20 gr/kg wagi poubojowej. Niestety nie wszystkie. Mimo to pośrednicy podnieśli ceny minimalne przeciętnie do poziomu 3,2 zł/kg żywca. Niestety niewiele zmieniły się ceny maksymalne. Te drgnęły zaledwie o 5 -7 gr/kg żywca. Dzięki temu obecnie za żywiec maksymalnie płaci się 3,8 zł/kg. Nadal są to poziomy dalekie od oczekiwany oraz od tych, które pokrywałyby choćby koszty.

W ostatnią środę VEZG nie zdecydowało się na podniesienie stawek w Niemczech, mimo spadku liczby zwierząt poddawanych ubojowi w kraju. Zrzezszenie to cały czas wskazuje na zwiększoną podaż w Niemczech, brak możliwości eksportu do Chin oraz utrudnienia w handlu związane z epidemią koronawirusa. Zdaniem analityków za kilka dni jednak sytuacja powinna na ubojniach wymusić kolejne podwyżki. Mimo komunikatów docierających do nas zza Odry na naszym rynku nie ma większych zatorów z odbiorami zwierząt, wręcz przeciwnie niektóre ubojnie zaczynają przyspieszać odbiory a inne nawet poszukiwać surowca. jbr

Zobacz aktualne notowania cen skupu tuczników!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)