Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Skanery 3D w hodowli trzody

17.05.2018

Drukuj

Skanery 3D w hodowli trzody

Artykuł dostępny

Na targach Pig and Poultry Fair w Wielkiej Brytanii zademonstrowano kilka nowych urządzeń przydatnych w usprawnieniu codziennej pracy na fermie trzody chlewnej.  
Nagrodę nowego produktu Pig World zdobył  skaner 3D zaprojektowany przez hodowcę trzody chlewnej, a służy do automatycznego ważenia tuczników, bez konieczności wchodzenia zwierząt na wagę.

r e k l a m aThe Fancom eYeGrow, stworzony przez Harry'ego Heatha z Shropshire i jego projektanta -szwagra Ben Wimmo, zrobił wrażenie na sędziach jako jeden z produktów, który miałby największy pozytywny wpływ na przyszłość branży trzody chlewnej. 
System EYeGrow potrzebował czterech lat na rozwój. Świnie w kojcach mają podwieszony pod sufitem czujnik, który przekazuje dane przez WiFi (do 20 000 wyników dziennie) i na tej podstawie generuje dane o masie ciała, które odbiegają od masy rzeczywistej tylko o 3%. 
Rolnicy mogą używać systemu również do mierzenia współczynników wykorzystania paszy i dostrzegać szybciej problemy związane ze spadkiem przyrostów dziennych. 

Kolejna nowość, opracowana przez Scottish Rural University College, obejmowała wykorzystanie kamer 3D, aby pomóc rolnikom wykryć wczesne sygnały ostrzegawcze związane z obgryzaniem ogonów, aby móc szybko zainterweniować. Na podstawie wykonanych przez uniwersytet badań behawioralnych, ustalono charakterystyczne zachowania przed rozpoczęciem obgryzania ogonów towarzyszy z kojca. 

Polecany artykuł

Nowa strategia dobrostanuAutorzy badań obecnie chcą opracować technologię która pomoże we wczesnym ostrzeganiu producentów. 
dkol/ na podst. pigandpoultry.org.uk

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

Watch the video

K. Bujoczek zaprasza na seminarium dla producentów świń

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii