StoryEditor

Zapraszamy na VIII Forum Rolników i Agrobiznesu - Sesja Świnie

Wielkimi krokami zbliża się nasze Forum Rolników i Agrobiznesu. Już 28 listopada zapraszamy Was tradycyjnie do Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie w gronie rolników i ekspertów będziemy dyskutować, jak zapewnić wodę, żywność i dobre środowisko – co ma kluczowe znaczenie dla rolnictwa. W tym roku tematem przewodnim sesji Świnie będzie: Wieprzowina ze zrównoważonej europejskiej produkcji – więcej szans czy ryzyk?
24.10.2023., 10:10h

Program sesji

 • Zmiana układu sił na świecie, Europejski Zielony Ład – co to oznacza dla produkcji świń w Europie? – dr Johann Schlederer, dyrektor zarządzający austriacką giełdą świń.
   
dr Johann Schlederer

 

 • Odpowiedź genetyków i nauki na oczekiwania rynków: konsumentów i hodowców – dr Grant Walling, Topigs Norsvin, Wielka Brytania
   
dr Grant Walling

 

 • Rynek tuczników w Polsce – jak zakłady mięsne chcą zapewnić sobie bazę surowcową w przyszłości – Anna Dykier, ZM Skiba SA
   
Anna Dykier

 

 

Debata ekspertów

 • Spadek spożycia wieprzowiny – czy to już trwały trend? Czego oczekują konsumenci i jak sektor trzodowy powinien zareagować?
   
   
Uczestnicy debaty: (na zdjęciu od prawej) Witold Choiński – Polskie Mięso, Piotr Kosowski – producent świń ras rodzimych, przetwórca, Jarosław Sulewski – producent świń, POLPIG,. Do debaty zaprosiliśmy też przedstawiciela organizacji Otwarte Klatki.
 
 
Bartosz Zając Otwarte Klatki
 
 • Wystąpienie specjalne: ASF: aktualna sytuacja – dr Krzysztof Jażdżewski, GIW.
   
   
dr Krzysztof Jażdżewski

 

Zapraszamy do Poznania. Do zobaczenia!
 
 
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 10:17