Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Związkowcy postulują o ograniczenie uboju gospodarczego świń

10.07.2018

Drukuj

Związkowcy postulują o ograniczenie uboju gospodarczego świń

Artykuł dostępny

Krajowy Związek Producentów i Pracodawców Trzody Chlewnej od wielu miesięcy postuluje o ograniczenie uboju gospodarczego w strefach występowania wirusa ASF. 
Związkowcy zaznaczają, że mięso pochodzące z uboju gospodarczego przeprowadzanego na terenie występowania afrykańskiego pomoru świń nie zawsze jest wykorzystywane jedynie na potrzeby własne, a często trafia do obrotu. 

r e k l a m aMięso i wyroby wieprzowe trafiają na rynek bez nadzoru weterynaryjnego, żadnej kontroli i badań, a tym samym wraz z nim na duże odległości może wędrować wirus ASF. 

Związek Producentów i Pracodawców Trzody Chlewnej postuluje przede wszystkim o to, aby ograniczyć ubój gospodarczy i prowadzić go tylko w zarejestrowanych rzeźniach, tak aby do obrotu nie trafiało potencjalnie zagrożone mięso z terenów ASF. 
dkol/ kzp-ptch.pl

Polecany artykuł

Boimy się wirusa ASF w Wielkopolsce

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii