Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Amazone – nowości do siewu nawozów

06.09.2017

Drukuj

Amazone – nowości do siewu nawozów

Artykuł dostępny

Największą nowością Amazone do siewu nawozów jest seria zaczepianych rozsiewaczy ZG-TS 01. W jej skład wchodzą dwa modele o pojemności skrzyni nawozowej 7500 i 10 000 l. Wznosząca się ku tyłowi skrzynia nadaje rozsiewaczowi dynamicznego wyglądu. Ale tak naprawdę ta konstrukcja została pomyślana o tym, aby w zaczepianym rozsiewaczu zastosować skrętną oś. W nowej maszynie koła mogą wychylać się do kąta 28 stopni. 
Nawóz wysiewany jest przez nowy układ TS wykonany w całości ze stali nierdzewnej. Tarcze rozrzucające nawóz i gumowy przenośnik podłogowy napędzane są hydraulicznie. Zmodernizowany układ wysiewu nawozów TS umożliwia aplikację granul na szerokość do 54 m. W czasie minuty rozsiewaczem można wysiać nawet 650 kg nawozu, co umożliwia pracę z prędkością nawet 30 km/h. 
Nowością jest dostępny w opcji hybrydowy napęd. Oznacza to, że 2/3 oleju potrzebnego do napędu tarcz i przenośnika pochodzi z hydrauliki ciągnika, a 1/3 oleju dostarczana jest z własnego układu hydraulicznego zamontowanego na rozsiewaczu ZG-TS 01 (napęd od WOM). Dzięki temu można pracować z wykorzystanie starszych ciągników, które nie są wyposażone w hydraulikę LS. 
Największą nowością w zaczepianym rozsiewaczu Amazone ZG-TS 01 jest układ ważenia ProfisPro. Nowa maszyna Amazone to pierwszy rozsiewacz zaczepiany, który umożliwia pracę układu ważenia w układzie Online podczas pracy, a nie Offline jak miało to miejsce w poprzednich wersjach zaczepianych rozsiewaczy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu podwójnej ramy. Oznacza to, że rama zbiornika nawozowego wsparta jest na 4 czujnikach wagi na podwoziu rozsiewacza. Dzięki temu rozsiewacz kalibruje się samoczynnie w czasie pracy jak maszyna zawieszana, co zapewnia największą dokładność kontroli dawki nawozu. Kolejna nowość w rozsiewaczach ZG-TS to układ WindControl. W połączeniu z układem Argus umożliwia on precyzyjny rozsiew granul na duże szerokości przy silnym wietrze. 
Kolejna z nowości  Amzonoe to układ FlowCheck dedykowany do zawieszanych maszyn ZA-TS. Nowy układ w maszynach z hydraulicznym napędem tarcz mierzy za pomocą dwóch czujników ciśnienie w układzie napędu tarcz. Jeśli na jedną z tarcz trafia mniejsza ilość nawozu np. z powodu zablokowania wylotu bryłą nawozu układ odczytuje różnice w ciśnieniu układów napędowych lewej i prawej tarczy i informuje o tym traktorzystę.
Amazone informuje, że od początku roku 2018 dostępny będzie zestaw EasyCheck do kalibracji rozsiewaczy. Ta koncepcja została zaprezentowana podczas ostatniej Agritechniki w 2015 roku. Zestaw do kalibracji EasyCheck składa się z 16 mat, które rozkłada się na polu. Następnie po wysiewie próbnej dawki nawozu za pomocą smartfona należy wykonać w określonej kolejności zdjęcie każdej maty. Na tej podstawie aplikacja podaje wskazówki do ustawień rozsiewacza.
Firma Amazone zaprezentowała w tym tygodniu wiele nowości także w innych maszynach m.in. w opryskiwaczach, bronach talerzowych, kultywatorach, pługach i siewnikach zbożowych. Więcej o tych rozwiązaniach będziemy pisać w naszym magazynie „top agrar Polska”, w dodatku „top technika Premium”, a także na naszym portalu.
dk

r e k l a m a

Polecane dla Ciebie:

article icon

Łowczy milczy, sołtys odmawia, a wójt liczy głosy

Zamów wersję premium

Galeria zdjęć

ZG-TS
ZG-TS
ZG-TS
ZG-TS
ZG-TS
ZG-TS
ZG-TS
ZA-TS
ZA-TS

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii