Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Espro z możliwością podsiewu nawozu

Obrazek

Kuhn zaprezentował nowe model siewników Espro. Teraz sprzęt oferowany jest w szerokości do 6 m, z możliwością podsiewania nawozu.

Paweł Twardowski24 października 2017, 08:00
Siewniki Espro występują w szerokościach roboczych od 3 do 6 m. Tylko najszersze maszyny mają możliwość jednoczesnego podsiewu nawozu. Za uprawę gleby odpowiadają dwa rzędy uzębionych talerzy. Tuż za nimi znajdują się redlice aplikujące nawóz. Jedna redlica nawozowa przypada na dwie redlice wysiewające nasiona.


Następnie gleba jest zagęszczana przez wał oponowy, którego średnica wynosi aż 900 mm. Wał służy również jako układ jezdny siewnika. Przesunięcie względem siebie poszczególnych opon wału sprawia, że w czasie pracy nie zachodzi zjawisko pchania luźnej ziemi przed wałem. To skutkuje niewielkim zapotrzebowaniem na moc sprzętu, które wynosi ok. 35 KM na metr roboczy maszyny. Nasiona w glebie umieszczane są za pomocą podwójnych talerzowych redlic z kółkiem dociskowym.


Zbiornik ma pojemność 5,5 tys. litrów. W wersji z możliwością podsiewu nawozów pojemność skrzyni nasiennej jest dzielona – 40% dla nasion i 60% dla nawozu. Napęd aparatów wysiewających jest elektroniczny, a sygnał prędkości pochodzi z radaru montowanego na siewniku. Do obsługi wszystkich funkcji służy sterownik CCI 200.


pt


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)