Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Gnojowica jak granule nawozu

Obrazek

Precyzyjny pomiar składu gnojowicy w każdej sekundzie pracy – tak w skrócie można opisać możliwości systemu VanControl 2.0 firmy Zunhammer. 

Jan Beba27 marca 2017, 11:32

Informacja o dokładnej zawartości składników mineralnych w rozlewanej na polu gnojowicy jest niezbędna przy prowadzeniu precyzyjnego nawożenia i spełnieniu dyrektywy azotanowej. Wykonanie takiej analizy w laboratorium mija się z celem, gdyż skład nawozu jest niejednorodny. 

Firma Zunhammer zdecydowała się więc na instalację precyzyjnego urządzenia w wozie asenizacyjnym. Aparatura pomiarowa, w której centrum zainstalowany jest czujnik NIR oznacza zawartość azotu, potasu, fosforu oraz suchej masy w jednostce objętości gnojowicy. 

Skład płynnego nawozu można mierzyć podczas napełniania beczki, rozlewania na polu, ale także w trakcie transportu na pole. Jest to możliwe dzięki umieszczeniu aparatury pomiarowej w głównym kanale przepływu gnojowicy. Co istotne, nie jest wymagana kalibracja urządzenia, a sterowanie ISOBUS umożliwia precyzyjne nawożenie upraw.

 

Więcej nowinek technicznych znajdziecie Państwo w naszej rubryce „Cyberświat”, w numerze kwietniowym na stronie 164. Zapraszam.1 z 1
Więcej nowinek technicznych znajdziecie Państwo w naszej rubryce „Cyberświat”, w numerze kwietniowym na stronie 164.

Więcej nowinek technicznych znajdziecie Państwo w naszej rubryce „Cyberświat”, w numerze kwietniowym na stronie 164.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)