Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Mocniejsze ładowarki Case IH

Obrazek

Konstruktorzy firmy Case IH wprowadzili kilka zmian w ładowarkach teleskopowych z serii Farmlift o mocy 120 KM wyposażonych w czterobiegową przekładnię Powershift.

Jan Beba30 marca 2017, 10:53

Zaproponowane przez producenta zmiany dotyczą konstrukcji przekładni i układu hydraulicznego. Nowe rozwiązania mają zwiększyć wydajność układu hydraulicznego i moc pociągową maszyn. Ulepszenia dotyczą modeli oznaczonych numerem 632 (maks. wysokość podnoszenia/maks. udźwig 6,1 m/3,2 t), 735 (7,0 m/3,5 t) oraz 935 (9,1 m/3,5 t) z przekładnią 4F/3R powershift.

We wszystkich trzech modelach ładowarek zastosowano wydajniejszy układ transmisji momentu obrotowego. Ma to się przełożyć na lepsze wykorzystanie mocy maksymalnej silnika i zwiększenie uciągu (nawet o 30%), co przyda się w transporcie. Na osi przedniej i tylnej ulepszonych modeli zastosowano koła zębate o niższych zębach, które poprawiają warunki przenoszenie mocy na koła i lepsze przyspieszenie. Udoskonalenia te wprowadzono przede wszystkim z myślą o zwiększeniu wydajności podczas pokonywania wzniesień i przesuwania ładunku, np. przy pracy z obornikiem, paszą czy ziarnem.

Zmienione modele Farmlift 632, 735 i 935 wyposażono również w nową pompę hydrauliczną CCLS. Pompa z kompensacją ciśnienia przepływu tłoczy olej tylko w odpowiedzi na zapotrzebowanie, dzięki czemu ogranicza straty mocy i zwiększa wydajność układu hydraulicznego. Maksymalne natężenie przepływu wynosi 140 litrów na minutę, co skraca czas reakcji i wykonania cyklu roboczego podczas powtarzalnych prac.

Kolejną zmianą, tym razem w modelu Farmlift 735 jest wprowadzenie nowego siłownika hydraulicznego głowicy, który ułatwia napełnianie łyżki i zrzucanie z niej całego ładunku.

Fot. firmowe1 z 1
Case IH wprowadził kilka zmian w ładowarkach teleskopowych z serii Farmlift.

Case IH wprowadził kilka zmian w ładowarkach teleskopowych z serii Farmlift.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)