Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Nowości Ursusa na 125-lecie firmy

16.03.2018

Drukuj

Nowości Ursusa na 125-lecie firmy

Artykuł dostępny

Polski producent z Lublina zaprezentował szeroką ofertę, która ma łączyć w sobie wieloletnie upodobania polskich rolników z aktualnym zapotrzebowaniem. Jedną z nich jest zaprezentowanie nowego modelu ciągnika C-350, który to ma zastąpić model 5044.
Nowa wersja, w porównaniu do poprzednika będzie tańsza i lepiej wyposażona.

r e k l a m aKolejnym modelem jest dobrze wszystkim znany Ursus C-380, który przy wszystkich możliwościach, jakie prezentuje, jest  zarazem ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Został on wyposażony w silnik marki Kohler, charakteryzujący się mniejszym spalaniem paliwa w klasie ciągników 75-konnych , wyprodukowany przez jednego największych producentów silników na świecie.  Takie rozwiązanie pozwoliło zamontować nową maskę, która zdecydowanie zwiększy widoczność operatora ciągnika.

Polecany artykuł

Znacie już nową "trzydziestkę". Zobaczcie teraz Ursusa C-350 B!Następnym traktorem serii C jest model C-385, u którego zmieniono silnik, skrzynię przekładniową oraz przedni i tylni most napędowy. Maszyna ma sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Rolnicy będą mogli także skorzystać również modeli z kategorii małych lekkich ciągników, używanych do drobniejszych prac na gospodarstwie. Należą do nich modele C-335 B oraz C-350 B. Na korzyść tych pojazdów przemawia głównie bardzo mały promień skrętu, w wyniku zastosowania przedniej osi z przekładnią kątową, co znacząco skraca czas poświęcony na manewry oraz wpływa na efektywność i wydajność pracy.

Poza wymienionymi modelami, Ursus zaprezentował również dobrze znane  ciągniki o mocach od 90 do 110 KM, a także przyczepy, prasy, rozrzutniki, zgrabiarkę i przetrząsacz karuzelowy, które znajdują się w stałej ofercie spółki.

W trakcie targów Agrotech 2018 spółka Ursus S.A. podpisała umowę o współpracy z polską firmą Mesko-Rol, specjalizującą się w produkcji maszyn do przygotowania i zbioru upraw zielonkowych. Dzięki strategicznemu partnerstwu Ursus zapewni swoim klientom rozszerzenie asortymentu zgrabiarek i kosiarek, które dostępne będą pod brandem Ursusa.
Dodatkowo Ursus współpracuje z Grupą Azoty. Kilka miesięcy temu podczas Kongresu 590 podpisał list intencyjny w sprawie przygotowania i realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

Tak szeroka współpraca potwierdza, że Ursus zamierza umocnić swoją pozycję na pierwotnym rynku produkcji maszyn rolniczych. Jest ona również inauguracją obchodów 125-lecia firmy, które przebiegać będą pod hasłem „Tradycja i Nowoczesność”. 

Na zdjęciu powyżej: Podpisanie umowy z Mesko.


Oprac. mm, bcz na podst. URSUS SA

Filmy: Łuczak

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii