Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Nowości Ursusa na 125-lecie firmy

Obrazek

Podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech 2018 firma Ursus SA, zaprezentowała nowe odsłony swoich ciągników: C-335 B, C-350, C-350 B, C-380 i C-385 B. Była to jednocześnie okazja do zainaugurowania obchodów 125-lecia istnienia firmy.

16 marca 2018, 16:15
Polski producent z Lublina zaprezentował szeroką ofertę, która ma łączyć w sobie wieloletnie upodobania polskich rolników z aktualnym zapotrzebowaniem. Jedną z nich jest zaprezentowanie nowego modelu ciągnika C-350, który to ma zastąpić model 5044.
Nowa wersja, w porównaniu do poprzednika będzie tańsza i lepiej wyposażona.

Kolejnym modelem jest dobrze wszystkim znany Ursus C-380, który przy wszystkich możliwościach, jakie prezentuje, jest  zarazem ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Został on wyposażony w silnik marki Kohler, charakteryzujący się mniejszym spalaniem paliwa w klasie ciągników 75-konnych , wyprodukowany przez jednego największych producentów silników na świecie.  Takie rozwiązanie pozwoliło zamontować nową maskę, która zdecydowanie zwiększy widoczność operatora ciągnika.Następnym traktorem serii C jest model C-385, u którego zmieniono silnik, skrzynię przekładniową oraz przedni i tylni most napędowy. Maszyna ma sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Rolnicy będą mogli także skorzystać również modeli z kategorii małych lekkich ciągników, używanych do drobniejszych prac na gospodarstwie. Należą do nich modele C-335 B oraz C-350 B. Na korzyść tych pojazdów przemawia głównie bardzo mały promień skrętu, w wyniku zastosowania przedniej osi z przekładnią kątową, co znacząco skraca czas poświęcony na manewry oraz wpływa na efektywność i wydajność pracy.

Poza wymienionymi modelami, Ursus zaprezentował również dobrze znane  ciągniki o mocach od 90 do 110 KM, a także przyczepy, prasy, rozrzutniki, zgrabiarkę i przetrząsacz karuzelowy, które znajdują się w stałej ofercie spółki.

W trakcie targów Agrotech 2018 spółka Ursus S.A. podpisała umowę o współpracy z polską firmą Mesko-Rol, specjalizującą się w produkcji maszyn do przygotowania i zbioru upraw zielonkowych. Dzięki strategicznemu partnerstwu Ursus zapewni swoim klientom rozszerzenie asortymentu zgrabiarek i kosiarek, które dostępne będą pod brandem Ursusa.
Dodatkowo Ursus współpracuje z Grupą Azoty. Kilka miesięcy temu podczas Kongresu 590 podpisał list intencyjny w sprawie przygotowania i realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

Tak szeroka współpraca potwierdza, że Ursus zamierza umocnić swoją pozycję na pierwotnym rynku produkcji maszyn rolniczych. Jest ona również inauguracją obchodów 125-lecia firmy, które przebiegać będą pod hasłem „Tradycja i Nowoczesność”. 

Na zdjęciu powyżej: Podpisanie umowy z Mesko.


Oprac. mm, bcz na podst. URSUS SA

Filmy: Łuczak


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)