Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Pöttinger przejmuje MaterMacc Spa

Obrazek

Firma Pöttinger uzupełnia swoje portfolio produktów dla nowoczesnego rolnictwa poprzez przejęcie włoskiego producenta MaterMacc Spa. W ten sposób dotychczasowa oferta siewników została rozszerzona o technologię siewu precyzyjnego. Zakup został zrealizowany 7 listopada 2022 roku. 

 

Krzysztof Gębski8 listopada 2022, 14:00
Firma MaterMacc, z siedzibą w San Vito al Tagliamento w północnych Włoszech, znana jest z produkcji siewników punktowych, siewników mechanicznych i pneumatycznych, pielników i komponentów OEM.

Najważniejsze dla Pöttingera było uzupełnienie swojej oferty o nowe, atrakcyjne dla jego stałych rynków zbytu technologie. Austriacy postawili sobie za cel dalszy rozwój istniejących wysokich technologii oraz wykorzystanie synergii. Paleta produktów oraz położenie firmy MaterMacc dobrze się uzupełniają i wykazują wiele podobieństw do przedsiębiorstwa Pöttinger.

MaterMacc zatrudnia obecnie około 80 osób, ale cały personel przeniesie się do Pöttingera. Dalsze plany są takie, że na razie marka, sieć sprzedaży i serwisu oraz zaopatrzenie w części zamienne pozostaną bez zmian. Pöttinger będzie jednak sukcesyjnie wprowadzał swoje know-how dążąc do osiągnięcia sukcesu również w tym nowym segmencie maszyn. Wszyscy klienci MaterMacc będą mieli nadal zapewniony stały dostęp do serwisu i usług.
- Dzięki temu przejęciu zrobiliśmy kolejny krok w kierunku przyszłości. Innowacyjne produkty dla nowoczesnego rolnictwa i pasja ludzi w MaterMacc doskonale pasują do świata Pöttingera - potwierdza Gregor Dietachmayr, rzecznik zarządu. 


1 z 1
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)