StoryEditor

Pöttinger przejmuje MaterMacc Spa

Firma Pöttinger uzupełnia swoje portfolio produktów dla nowoczesnego rolnictwa poprzez przejęcie włoskiego producenta MaterMacc Spa. W ten sposób dotychczasowa oferta siewników została rozszerzona o technologię siewu precyzyjnego. Zakup został zrealizowany 7 listopada 2022 roku.   
08.11.2022., 12:11h
Firma MaterMacc, z siedzibą w San Vito al Tagliamento w północnych Włoszech, znana jest z produkcji siewników punktowych, siewników mechanicznych i pneumatycznych, pielników i komponentów OEM.

Najważniejsze dla Pöttingera było uzupełnienie swojej oferty o nowe, atrakcyjne dla jego stałych rynków zbytu technologie. Austriacy postawili sobie za cel dalszy rozwój istniejących wysokich technologii oraz wykorzystanie synergii. Paleta produktów oraz położenie firmy MaterMacc dobrze się uzupełniają i wykazują wiele podobieństw do przedsiębiorstwa Pöttinger.

MaterMacc zatrudnia obecnie około 80 osób, ale cały personel przeniesie się do Pöttingera. Dalsze plany są takie, że na razie marka, sieć sprzedaży i serwisu oraz zaopatrzenie w części zamienne pozostaną bez zmian. Pöttinger będzie jednak sukcesyjnie wprowadzał swoje know-how dążąc do osiągnięcia sukcesu również w tym nowym segmencie maszyn. Wszyscy klienci MaterMacc będą mieli nadal zapewniony stały dostęp do serwisu i usług.
- Dzięki temu przejęciu zrobiliśmy kolejny krok w kierunku przyszłości. Innowacyjne produkty dla nowoczesnego rolnictwa i pasja ludzi w MaterMacc doskonale pasują do świata Pöttingera - potwierdza Gregor Dietachmayr, rzecznik zarządu. 
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 15:14