Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Rewo do wapna i nawozu

Obrazek

Rewo to przyczepiane rozsiewacze nawozu i wapna oferowane przez firmę Agro-Masz. Sprzęt może się poszczycić kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

Paweł Twardowski22 lutego 2016, 11:18

Jednym z nich jest napęd przenośnika podłogowego. Jak w większości tego typu konstrukcji jego napęd pochodzi od koła jezdnego. Jednak w przypadku rozsiewacza Rewo koło ostrogowe nie jest dociskane do opony. Producent przy piaście zastosował specjalną przekładnię łańcuchową od której napędzana jest taśma. Eliminuje to zjawisko poślizgu oraz umożliwia zmianę ogumienia bez obaw o skuteczne przekazywanie napędu.

Maszyna wyposażona jest w duży zbiornik o pojemności 8,2 tys. litrów, co pozwala na długą pracę bez konieczności uzupełniania nawozu. W skrzyni znajduje się drabinka zapobiegająca zbijaniu się wapna w czasie przejazdów transportowych. Dodatkowo o komfort w czasie jazdy dba amortyzowana oś i dyszel.

Rozsiewacz Rewo umożliwia wysiew nawozów granulowanych oraz pylistych, w tym wapna. W zależności od aplikowanego nawozu konieczna jest wymiana tarczy wysiewających. Do wapna i nawozów pylistych służą tarcze z 5 łopatkami. W przypadku nawozów granulowanych na tarczy pracują 2 łopatki. Napęd na tarcze pochodzi od WOM ciągnika, a szerokość na jaką mogą być aplikowane granule to 8 do 24 m. Jak zapewnia producent rozsiewacz do współpracy potrzebuje ciągnika o mocy od 100 do 130 KM.  ptPicture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)