StoryEditor

Firma Ciech zmienia nazwę – będzie działać jako Qemetica

Jednym z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech jest globalizacja biznesu w Europie i poza nią. Jednym z punktów jest również zmiana nazwy, aby lepiej podkreślić przeprowadzaną transformację. Grupa Ciech od czerwca br. będzie działać pod nazwą Qemetica.
24.04.2024., 13:17h

W czerwcu tego roku zmianie ulegnie nazwa spółek Grupy Ciech. Firma będzie widnieć pod nazwą Qemetica. Jest to spowodowane, kolejnym krokiem w transformacji chemicznej grupy, po tym, jak już 10 lat temu inwestorem stał się Kulczyk Investments.

Nowa droga dla przemysłu chemicznego

- Zamykamy rozdział Centrali Importu Eksportu Chemikaliów, otwieramy nowy rozdział pod nazwą Qemetica – chemicznej grupy napędzającej wiele branż gospodarki na wszystkich kontynentach. Dlatego ze zmianą nazwy łączy się także przyjęcie kluczowych zamierzeń strategii biznesowej na kolejne 6 lat. Mamy ambitny plan przedefiniowania przemysłu chemicznego w odpowiedzi na wyzwania, które stawia przed nami codzienność: przede wszystkim ochrona klimatu i zasobów naturalnych przy jednoczesnym wzroście konkurencyjności i pierwiastka innowacji w produktach oraz usługach naszej Grupy. Celem na 2026 rok jest 10 patentów wspierających naszą konkurencyjność. Nadal będziemy eksplorować europejski rynek start-upów w poszukiwaniu rozwiązań z obszaru clean technology czy nowych biznesów, już dla Qemetiki – mówi Kamil Majczak, Prezes Zarządu CIECH S.A.

Od czerwca Ciech zamierza również zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 45 proc. do 2029 roku. Kolejnym ambitnym celem ma być zrównoważone środowiskowo portfolio produktów, w tym niskoemisyjna soda i krzemiany czy pianki o zmniejszonym udziale surowców ropopochodnych na rzecz większego wykorzystania surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

Jeżeli chodzi o biznes Agro, Qemetica będzie stawiać na hybrydowe produkty dla rolników.

- W czerwcu zmieniamy nazwę, ale proces transformacji naszych biznesów trwa. Mimo wymagającej sytuacji rynkowej nie rezygnujemy z naszych priorytetów – transformacji energetycznej i zrównoważonego rozwoju poszczególnych biznesów. Strategia zakłada systematyczny wzrost wyników finansowych, a silny bilans nie ogranicza nas w realizacji ambitnych planów, niezależnie czy mówimy o wzroście organicznym czy poprzez akwizycje – mówi Marcin Puziak, członek zarządu CIECH.

 

Bernat Patrycja

na podst. informacji prasowej

Fot: Canva/ciech

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 06:18