Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Thomas Böck zrezygnował z funkcji dyrektora Grupy Claas. Kto zajął jego stanowisko?

Obrazek

Wieloletni Dyrektor Generalny Grupy Claas Thomas Böck zrezygnował z obejmowanego stanowiska. Z dniem 1 kwietnia powołano nową osobę, którą wyłoniło zgromadzenie Wspólników Grupy Claas. Kto został nowym dyrektorem generalnym?

dr Artur Jakubek11 kwietnia 2023, 10:13
- Od ubiegłego lata dojrzewała we mnie myśl, aby po ponad 16 latach pracy w Claas, w tym prawie czterech latach jako Dyrektor Generalny, podjąć nowe wyzwania. Wreszcie przyszedł dobry moment na zmianę: Grupa Claas wyszła z różnych kryzysów jeszcze silniejsza i obecnie osiąga duże sukcesy. W czasie mojej pracy na stanowisku dyrektora generalnego obroty wzrosły do ponad pięciu miliardów euro. W tym roku obrotowym mimo kryzysów osiągniemy doskonały wynik. Wyznaczyliśmy właściwy kurs, aby poprowadzić firmę Claas w pełną sukcesów przyszłość – powiedział Thomas Böck.

Cyfrowa transformacja Grupy Claas

- Mamy wobec Thomasa Böcka ogromny dług wdzięczności. To utalentowany technik i strategicznie myślący przedsiębiorca. Wykonywał doskonałą pracę przede wszystkim w dziedzinie rozwoju produktów i cyfryzacji. Cyfrowa transformacja Grupy Claas już zawsze będzie kojarzona z jego nazwiskiem. Jako Dyrektor Generalny Grupy Claas był znany i ceniony daleko poza granicami koncernu przede wszystkim za strategiczną zdolność przewidywania i rozległą wiedzę technologiczną. Poza tym cieszył się dużą sympatią pracowników Grupy ze względu na swoją życzliwość i dobroć dla innych. Życzymy Thomasowi Böckowi wszystkiego dobrego i będziemy o nim pamiętać także w przyszłości – podkreśliła Cathrina Claas-Mühlhäuser – przewodnicząca Rady Nadzorczej Grupy Claas.

Nowy Dyrektor Generalny Claas

Zgromadzenie Wspólników Grupy Claas powołało na dyrektora generalnego - Jana Hendrika Mohra. Nowe stanowisko objął 1 kwietnia 2023 roku.

- Jan Hendrik Mohr cieszy się dużym szacunkiem w Grupie Claas i w całej naszej branży. Jak mało kto zna on koncern i podczas wielu lat pracy na różnych stanowiskach kierowniczych udowodnił swoje wysokie kompetencje, mając duży wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Wspólnie z kolegami z Zarządu i wszystkimi pracownikami będzie kontynuował skuteczne działania swojego poprzednika i odważnie prowadził Claas ku przyszłości. Bardzo się cieszę że to Jan Hendrik Mohr przejmuje teraz odpowiedzialność jako Dyrektor Generalny Grupy – powiedziała Cathrina Claas-Mühlhäuser.


Zobacz także: Tomasz Szczęsny kieruje marką Fendt w Polsce


Dyplomowany inżynier Jan Hendrik Mohr pracuje w Grupie Claas od 1984 roku, a od 2008 roku jest członkiem jej zarządu. Obecnie jest on odpowiedzialny za Dział Zbioru Zbóż, którym będzie kierował również po objęciu stanowiska Dyrektora Generalnego.

- Bardzo się cieszę, mogąc wraz z moimi kolegami z Zarządu i wszystkimi pracownikami kontynuować rozwój naszej historii sukcesu. Claas to wysoki poziom kompetencji technologicznych, produkty, które inspirują i kultura korporacyjna, która nas łączy. Myślimy długoterminowo i mamy jasną wizję: uczynić naszych klientów najlepszymi w swojej dziedzinie – podkreślił nowo powołany Dyrektor Generalny Jan Hendrik Mohr.

profitechnika
fot. 
claas.com


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Artur Jakubek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)