Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Koniczyna Michela - roślina o niesamowicie długim korzeniu - nowość na rynku

W Piątnicy (woj. podlaskie) 5 marca 2019 r. odbyło się kolejne już seminarium na temat użytków zielonych. Podczas spotkania nie zabrakło pasjonatów użytków zielonych. Jak zawsze podczas naszych seminariów ofertę mogli zaprezentować partnerzy, w tym firmy nasienne.

Tomasz Czubiński7 marca 2019, 07:41
Na seminarium obecna była firma producencka AgroNas, która jest jednym z liderów jeśli chodzi o produkcję nasion rolniczych. AgroNas stawia głównie na produkcję i handel materiałem siewnym traw a także roślin bobowatych drobnonasiennych. Oprócz tego firma handluje artykułami rolniczymi, prowadzi eksport i import nasion rolniczych oraz prowadzi usługi transportowe.Podczas spotkania Michał Gawroński z firmy AgroNas przedstawił ofertę sprzedaży, m.in. mieszanki traw pastewnych (Kośno – Pastwiskowa KPS, Kośna dla krów mlecznych, Łąkowa ŁS-1). W tym roku w ofercie firmy znajdziemy także nowość wśród gatunków, czyli koniczynę michela.

Koniczyna michela (Trifolium michelianum), to jednoroczna roślina motylkowa. Pochodzi z północno – wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Gatunek doskonale spisuje się na: wszystkich rodzajach gleb, glebach o pH od 4,5 do 8,5. Nadaje się także na gleby podmokłe i okresowo zalewane oraz dobrze znosi lekkie zasolenie gleb.

Zdecydowaną zaletą tej koniczyny jest to, że jest dobrze przygotowana pod względem odporności na niskie temperatury (zniesie nawet –26 stopniowy mróz). Również wielkość nasion przemawia za wyborem tej rośliny – norma wysiewu może być niższa nawet o 30% od innych roślin motylkowych. Jest to korzystna alternatywa w siewie czystym lub w mieszankach z trawami. Należy dodać także, że dzięki długiemu korzeniowi palowemu koniczyna może głęboko drążyć strukturę gleby i czerpiąc wilgoć wraz ze składnikami odżywczymi z warstw dużo niższych niż te zajmowane przez masę korzeniową traw. tcz


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)