Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Nasze seminaria uprawowe wystartowały w Lublinie

Obrazek

Po przerwie spowodowanej pandemią ponownie gościmy z naszymi seminariami na Lubelszczyźnie. Do Wojciechowa przybyło liczne grono rolników zainteresowanych pogłębianiem wiedzy.

 

dr Maria Walerowska10 stycznia 2023, 10:02

Zwariowany klimat, unijne wytyczne dotyczące ograniczenia stosowania środków ochrony roślin i nawozów, zalecenie proekologiczne oraz zawirowania na rynkach fundują nam wiele emocji. Jak więc obecnie prowadzić agrotechnikę, żeby uzyskiwać stabilne i opłacalne plony? Czy można taniej i efektywnie nawozić i chronić? To jedne spośród wielu pytań, na które postaramy się wspólnie z ekspertami znaleźć odpowiedzi w Wojciechowie pod Lublinem. Czekają nas aż 3 sesje tematyczne:

  • Sesja I: Uprawa w obliczu zmian klimatu. Jak dopasować agrotechnikę zbóż i rzepaku w warunkach coraz dłuższych i ciepłych jesieni, łagodnej zimy oraz suszy
  • Sesja II: Ochrona i nawożenie przy wysokich cenach i ograniczeniach administracyjnych. Efektywność ochrony biologicznej i metod hybrydowych oraz jak poprawić wykorzystanie składników pokarmowych z nawozów?

Oraz to, na co wszyscy czekamy:

  • Sesja III: Zalecenia dla zbóż, rzepaku, kukurydzy i buraków na wiosnę 2023 r. – przewidywane zalecenia i scenariusze.

Naszymi ekspertami w tym roku będą: prof. Hansgeorg Schönberger oraz Maximilian Rüdt z niezależnej firmy doradczej N.U. Agrar oraz dr hab. Łukasz Sobiech z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Już jutro, tj. 11.01. spotkamy się w Prószkowie na Opolszczyźnie, a następnie (12.,01.)  widzimy się w Poznaniu. Zapraszamy serdecznie!


Fot. Daleszyński


 

 
 

 Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)