Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Pogotowie polowe: Ile azotu w pierwszej dawce?

Nareszcie! W końcu zbliża się godzina zero, tj. 1. marca i legalnie będzie można zastosować upragniony azot na oziminy. A rośliny są naprawdę wygłodniałe!

dr Maria Walerowska28 lutego 2019, 15:24
Widać to zwłaszcza po rzepaku. Już praktycznie w połowie lutego była sprzyjająca pogoda na podanie pierwszej dawki azotu. A na dodatek rośliny także były gotowe na azot. Niestety, zahamowały nas bzdurne przepisy! Teraz jednak nie ma wyjścia i bezwzględnie nawozy azotowe trzeba podać. Ważne jest, aby zawierały one azot w formach szybko działających, czyli azotanowej i amonowej. Warto także pamiętać o uzupełnieniu siarki. W tym odcinku pogotowia polowego podpowiemy właśnie ile azotu i w jakiej formie zastosować na wygłodniałe zboża i rzepaki.CZYTAJ WIĘCEJ: Przed wyjazdem na pole wyreguluj rozsiewacz


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)