Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Przed wyjazdem w pole wyreguluj rozsiewacz

27.02.2019

Drukuj

Przed wyjazdem w pole wyreguluj rozsiewacz

Artykuł dostępny

Nawozy mineralne stanowią sporą cześć kosztów, więc każdemu z nas powinno zależeć na precyzyjnym wysianiu założonej dawki. Mając jeszcze trochę czasu do terminu umożliwiającego aplikację nawozów azotowych warto wcześniej wyregulować rozsiewacz.

r e k l a m a

Podstawą jest wykonanie próbnego wysiewu. Nawet nawóz tego samego rodzaju np. saletra amonowa, tylko innego producenta, może się znacznie różnić pod względem m.in. wielkości granul czy wilgotności, co nie jest bez znaczenia dla ilości jaką wysiejemy na pole. Dlatego tak ważna jest próba kręcona.

Do wykonania próby kręconej potrzebny będzie nam stoper, który każdy z nas ma w telefonie komórkowym, waga, kalkulator oraz wiadro na nawóz.

W pierwszej kolejności należy zasypać skrzynię nawozową rozsiewacza. Następnie demontujemy jedną z tarcz wysiewających i regulujemy wstępnie maszynę (szczelinę wylotową). Następnie badamy ilość nawozu zgromadzoną w wiadrze po upływie minuty.

A o tym, ile nawozu powinno znaleźć się w wiadrze dowiecie się oglądając nasz film, który zamieszczamy poniżej.
Regulacja_rozsiewacza_do_nawozu

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Regulacja rozsiewacza do nawozu

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii