Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

PRP stymuluje rozwój roślin

Obrazek

Firma PRP wprowadza od tego sezonu nowe produkty, których zadaniem ma być stymulowanie roślin do wzrostu. Mowa o agrOptim Zenith i primeO S8.

dr Maria Walerowska17 lutego 2016, 10:52

Pierwszy z nich – agrOptim Zenith – to fizjostymulant dolistny na bazie minerałów. Zawiera on substancję czynną o nazwie MIP plant (siarka, potas, sód, magnez, bor, miedź), której zadaniem jest stymulacja funkcjonalna komórki roślinnej oraz azot w formie amidowej w ilości 15%. Nawóz agrOptim Zenith stosuje się do oprysku dolistnego w ilości 2 do 4 l/ha, w fazie kluczowej dla danej uprawy. Zdaniem producenta wpływa on na poprawę syntezy składników pokarmowych, zwiększenie koncentracji cukrów w liściach, a także poprawę procesu fotosyntezy. W efekcie rośliny są bardziej odporne na stresy biotyczne i abiotyczne.

Drugi z produktów – primeO S8 to biostymulator strefy korzeniowej stosowany doglebowo. Jest to kombinacja składnika aktywnego MIP rhizo (S, Zn, Si, Na) i nawozu siarkowego w postaci granulatu. Zawiera on biopolimer roślinny, azot (3%), SO3 (8%), CaO (31%), MgO (7%), Na2O (4%). Nawóz ten stosuje się rzutowo w dawce od 180 do 350 kg/ha, w jednej lub kilku porcjach w roku. Jego stosowanie ma wpływać m.in. na zwiększenie gęstości i głębokości systemu korzeniowego roślin, a także zwiększać aktywność mikroflory glebowej mineralizującej azot.

Produkty te mają we Francji homologację jako biostymulatory. Firma PRP jest także w trakcie sformalizowania homologacji w Polsce.
mwalPicture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)