Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Rolnictwo węglowe. Agreena i Chemirol pomogą w uzyskaniu certyfikatu

Obrazek

W europejskim rolnictwie tematem, który aktualnie przechodzi dynamiczny rozwój, jest rolnictwo węglowe. Z jednej strony są to regeneracyjne metody uprawy, a z drugiej możliwość uzyskania dodatkowego źródła dochodu dla gospodarstwa w postaci certyfikatów węglowych.

Patrycja Bernat11 maja 2023, 16:03
PUH Chemirol sp. z o. o. i Agreena ApS podpisały porozumienie, które ma na celu wsparcie polskich plantatorów w uzyskaniu certyfikatów węglowych opartych na przyjaznych dla klimatu praktykach rolniczych.

Czytaj także: Jak zdobyć certyfikat węglowy

Porozumienie to wynika przede wszystkim z wprowadzaniem niskoemisyjnych upraw. Od tego roku polscy producenci rolni, którzy korzystali z usług firmy „Chemirol”, mieli możliwość dostępu do oferty programu węglowego od duńskiej firmy Agreena.

Na czym polega rolnictwo węglowe?

Rolnictwo węglowe to nic innego jak wspieranie praktyk rolniczych, które wpływają na zwiększenie składowania węgla w glebie, magazynują Co2 z atmosfery w roślinach, a także zmniejszają emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Praktyki te oznaczają również odchodzenie od konwencjonalnych metod uprawowych.


– Każda innowacja ma szanse wdrożenia na gruntach rolnych jedynie w ścisłej współpracy z wiarygodnym partnerem gwarantującym bliskie rolnikowi doradztwo. Dlatego cieszymy się, że nasz program węglowy trafi do szerokiego portfolio usług PUH Chemirol sp. z o. o. – mówi Sebastian Balcerak, lider Agreena ds. rynku środkowoeuropejskiego.

Zobacz również: Rolnictwo regeneracyjne – certyfikat dla rolnikowi możliwość zarobienia dodatkowo 65 euro rocznie od każdego hektara

Czym jest certyfikat węglowy?

Potwierdzeniem wykonywania przez rolnika praktyk regeneracyjnych jest certyfikat węglowy, który wydawany jest na podstawie międzynarodowo uznanych standardów. Certyfikat to wyrażona w jednostkach Co2 pula zredukowanych przez rolnika emisji gazów cieplarnianych.
Certyfikat jest zbywalny, a więc ma swoją wartość rynkową i w przeliczeniu na hektar, pozwala osiągnąć dodatkowe dochody, nawet do 65 euro z hektara uprawy. Uzyskaniu certyfikacji i otrzymaniu płatności służy właśnie prosta w obsłudze platforma www.agreena.com, w której polscy rolnicy mogą wybrać jako swojego doradcę PUH Chemirol.
– PUH Chemirol sp. z o. o. oferuje wyłącznie bezpieczne i sprawdzone rozwiązania, dlatego program węglowy oparty na uznanych, światowych metodach certyfikacji, obecny w kilkunastu państwach europejskich trafia do naszego portfolio. Zapraszamy wszystkich współpracujących z nami rolników do kontaktu z Doradcami Klienta Chemirolu ws. wdrożenia w ich gospodarstwach programu węglowego Agreena – dodaje Marek Dereziński Doradca Zarządu PUH „Chemirol” sp. z o.o.

Bernat Patrycja
na podst. inf.pras
fot. envato.elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)