Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Bilans niedzielnych burz w Polsce

Obrazek

5,8 tys. interwencji straży pożarnej, 780 uszkodzonych budynków, 14 osób rannych i jedna ofiara śmiertelna – to wstępny bilans niedzielnych burz, które przetoczyły się przez Polskę.

Bartłomiej Czekała20 lipca 2015, 12:44

Gwałtowność zjawisk atmosferycznych w całym kraju była zróżnicowana. Największe szkody burze, intensywne opady deszczu i gwałtowne porywy wiatru wyrządziły w Wielkopolsce, na Kujawach i na Mazowszu.  Tam odnotowano najwięcej strażackich interwencji. Ale niebezpiecznie było też w innych regionach kraju. Lokalnie opady gradu niszczyły eternitowe dachy i uprawy rolnicze. Intensywne opady deszczu paraliżowały ruch na drogach i doprowadziły do zalań oraz podtopień asfaltowych nawierzchni. Natomiast silny wiatr zrywał dachy budynków, linie energetyczne oraz przewalał drzewa. W woj. wielkopolskim podczas burzy na jadące drogą auto spadł gruby konar uszkadzając pojazd i raniąc 2 podróżujące nim kobiety i chłopca. Jadąca w aucie dziewczynka w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do jednego z poznańskich szpitali. Na razie strażackie statystyki mówią o 14 osobach rannych (w tym 3 strażakach) oraz o 1 ofierze śmiertelnej.

W całym kraju trwa szacowanie strat, a rodziny, które ucierpiały mają jeszcze dziś otrzymać od wojewodów jednorazowe zasiłki w wysokości 6 tys. zł.     bcz

Żródło: PSP

Fot. PAPPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)