StoryEditor

Bilans niedzielnych burz w Polsce

5,8 tys. interwencji straży pożarnej, 780 uszkodzonych budynków, 14 osób rannych i jedna ofiara śmiertelna – to wstępny bilans niedzielnych burz, które przetoczyły się przez Polskę.
20.07.2015., 12:07h

Gwałtowność zjawisk atmosferycznych w całym kraju była zróżnicowana. Największe szkody burze, intensywne opady deszczu i gwałtowne porywy wiatru wyrządziły w Wielkopolsce, na Kujawach i na Mazowszu.  Tam odnotowano najwięcej strażackich interwencji. Ale niebezpiecznie było też w innych regionach kraju. Lokalnie opady gradu niszczyły eternitowe dachy i uprawy rolnicze. Intensywne opady deszczu paraliżowały ruch na drogach i doprowadziły do zalań oraz podtopień asfaltowych nawierzchni. Natomiast silny wiatr zrywał dachy budynków, linie energetyczne oraz przewalał drzewa. W woj. wielkopolskim podczas burzy na jadące drogą auto spadł gruby konar uszkadzając pojazd i raniąc 2 podróżujące nim kobiety i chłopca. Jadąca w aucie dziewczynka w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do jednego z poznańskich szpitali. Na razie strażackie statystyki mówią o 14 osobach rannych (w tym 3 strażakach) oraz o 1 ofierze śmiertelnej.

W całym kraju trwa szacowanie strat, a rodziny, które ucierpiały mają jeszcze dziś otrzymać od wojewodów jednorazowe zasiłki w wysokości 6 tys. zł.     bcz

Żródło: PSP

Fot. PAP

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 07:43