StoryEditor

Dzieci na traktorach-zabawkach dołączają do protestu rolników

Protesty rolników w Niemczech trwają już dłuższy czas, a od 8 stycznia na niemieckich drogach i autostradach pojawiło się tysiące ciągników. Teraz w ramach solidarności z rolnikami, do protestu dołączyły przedszkolaki, dzielnie przemierzając ulicę na traktorach-zabawakach.
09.01.2024., 13:40h

Protesty w Niemczech trwają już kilka tygodni, pisaliśmy o tym TUTAJ. Organizatorami protestu w ramach działań platformy są #EUnitedAgri. Instytut Gospodarski Rolnej został zaproszony do uczestnictwa w proteście na polsko-niemieckiej granicy, który rozpoczął się 8 stycznia. Na niemieckich drogach i autostradach pojawiło się tysiące ciągników wyposażonych w transparenty. Dzisiaj do protestu rolników w Niemczech dołączyły przedszkolaki.

Więcej o prosteście: Protest rolników w Niemczech: blokady wewnątrz kraju i na granicach. Do protestu dołączyli polscy rolnicy!

Dzieci na traktorach pomagają w protestach rolników

Dzieci solidaryzując się protestującymi rolnikami, zjawiły się na traktorach-zabawkach i przejechały przez miasto.

Taki przykład wsparcia dla rolniczych protestów w bawarskich Bad Neustadt, na pewno chwycił za serce nie jednego rolnika.

Dzieci do swoich traktorów-zabawek miały przyczepione transparenty, gdzie jeden z napisów głosił „Przyszłość rolników = przyszłość nas, dzieci”.

 

na podst. Momo Vant Moor/ tygodnik-rolniczy.pl

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 04:02