Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Izby na dywanik do Piechocińskiego

Obrazek

Na dziś w trybie pilnym do Warszawy zostali zwołani prezesi izb rolniczych. Mają spotkać się z wicepremierem Januszem Piechocińskim, by „pochylić” się nad bieżącymi problemami rolnictwa.

dr Piotr Łuczak10 lutego 2015, 10:11

Wczoraj natomiast w szefem PSL-u spotkało się szefostwo Kółek Rolniczych (czytaj tutaj).
Tym samym rośnie lista zapraszanych na konsultacje do Warszawy organizacji, czy to do ministra rolnictwa, czy do wicepremiera Piechocińskiego. Widać, że o problemach rozmawia jednak „zielona” część koalicji, bo pani premier Kopacz (PO) od rozmów tych się odżegnuje.

Jak wynika z naszych informacji, część spotkań w Warszawie odbywa się po linii partyjnej. Większość zapraszanych działaczy jest bowiem członkami lub sympatykami PSL. Niewykluczone, że i dzisiejsze spotkanie będzie miało taki charakter, wszak większość prezesów izb ma w kieszeni zieloną legitymację z koniczynką.

Czy wzniosą się na poziom niezależnego myślenia? Czy też tylko podpiszą to, co podsunie im szef partii? Obawa, że obecność w stolicy będzie służyła jedynie legitymizacji działań podejmowanych przez kierownictwo PSL może być powodem, że do stolicy nie przybędą dziś wszyscy z 16 prezesów izb. Jaki będzie bilans spotkania – poinformujemy w naszej popołudniówce.

Jednak gorączkowe konsultacje, jakie trwają w łonie partii ludowców pokazują, jak bardzo rząd obawia się wzmożenia działań protestacyjnych rolników, w tym zapowiadanego na jutro marszu gwiaździstego na Warszawę.Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)