StoryEditor

KOWR również odpowiada za melioracje

Czy KOWR powinien ponosić koszty utrzymania urządzeń melioracyjnych na nierozdysponowanych gruntach?
28.04.2020., 14:04h
Do naszej redakcji zwrócił się Czytelnik z takim oto zapytaniem: jako spółka wodna naprawiamy i konserwujemy melioracje na naszych gruntach, jednak część rowów przechodzi przez grunty należące do KOWR, które nie są przez nikogo dzierżawione. Gdy na spotkaniu z przedstawicielami KOWR zwróciliśmy się o pokrycie kosztów prac konserwacyjnych na tych gruntach, przedstawiciele tej instytucji kategorycznie odmówili. Kto ma więc pokryć koszty utrzymania tych melioracji? Zapytaliśmy więc centralę KOWR o tę kwestię.

Albo spółka, albo na własny koszt

Jak wyjaśnił nam rzecznik prasowy KOWR, od 1 stycznia 2018 r. kwestie melioracji reguluje art. 205 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo Wodne (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2268 z późn. zm.), który mówi, że utrzymanie urządzeń melioracji wodnych należy do zainteresowanych właścicieli gruntów, a jeżeli urządzenia te są objęte działalnością spółki wodnej działającej na terenie gminy lub związku spółek wodnych, w którym jest zrzeszona spółka wodna działająca na terenie gminy – do tej spółki lub tego związku spółek wodnych.
Ponadto, zgodnie z art. 454 ustawy Prawo Wodne w przypadku, j...
Pozostało 67% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Grzegorz Ignaczewski
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski

redaktor „top agrar Polska”, ekonomista, specjalista w zakresie dopłat bezpośrednich, PROW i ekonomiki gospodarstw.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. kwiecień 2024 04:57