StoryEditor

Minister Ardanowski: w ciągu kilku dni powołam pełnomocnika do spraw praw zwierząt

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że w ciągu kilku dni powoła pełnomocnika do spraw praw zwierząt. Do jego zadań będzie należało m.in. stworzenie założeń do nowej ustawy o ochronie zwierząt. W przyszłości minister chciałby utworzyć stanowisko rzecznika praw zwierząt. 
25.06.2020., 12:06h
Minister Ardanowski zaznaczył, że pełnomocnikiem do spraw praw zwierząt zostanie osoba nie związana z resortem rolnictwa, „by uniknąć zarzutu jednostronnego chronienia interesów rolników”.

- Podjąłem decyzję o powołaniu pełnomocnika ds. zwierząt. Takiego, który nie będzie związany ani z rolnikami, ani z ministerstwem. Natomiast będzie to osoba znakomicie znająca zwierzęta i ich potrzeby życiowe oraz behawior. W gestii pełnomocnika będzie dopilnowanie przestrzegania praw zwierząt. Osoba ta przygotuje także założenia nowej ustawy o ochronie zwierząt. Ci, którzy szkodzą zwierzętom i ci, którzy na ochronie zwierząt w sposób cyniczny zarabiają duże pieniądze, będą pod kontrolą i nadzorem pełnomocnika – poinformował minister.

Podkreślił, że chciałby po przeprowadzeniu nowelizacji ustawy utworzyć stanowisko rzecznika praw zwierząt. 

W ocenie ministra potrzebna jest zmiana ustawy o ochronie zwierząt, która precyzyjnie określi „co komu wolno i kto za co ponosi odpowiedzialność”. 


- Zaognia się konflikt miedzy rolnikami a obrońcami zwierząt. Często te zwierzęta, zabierane z gospodarstw, trafiają do schronisk, w który...
Pozostało 33% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 04:06