Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Myśliwi odmówili rolnikom możliwości wstąpienia do koła

Jak podaje KRIR rolnicy z powiatu limanowskiego otrzymali odmowę przyjęcia do koła łowieckiego, gdyż jako argument podano wystarczającą liczbę myśliwych. 
Dorota Kolasińska1 czerwca 2020, 15:25
Rolnicy w Kołach Łowieckich to niezwykle cenne źródło informacji, wiedzy o żerowaniu łownych gatunków, szkodach łowieckich i pomysłów na ochronę upraw. Ponadto rolnik w kole ma realny wpływ na gospodarkę łowiecką na danym terenie. 

Niestety w powiecie limanowskim odmówiono rolnikom możliwości wstąpienia do tamtejszego Koła. Za argument odmowy podano, że w Kole jest już wystarczająca liczba myśliwych… W związku z tym, Małopolska Izba Rolnicza zwróciła się do KRIR z prośbą, aby Izba złożyła wniosek do Polskiego Związku Łowieckiego, aby w statucie Kół Łowieckich uwzględnić 30% udział rolników w strukturach. Jednak jest to niewykonalne… 

– PZŁ nie dyskryminuje ani też nie faworyzuje żadnej grupy społecznej pod kątem przynależności do Polskiego Związku Łowieckiego czy też kół łowieckich. Koła łowieckie są osobami prawnymi będącymi członkami Polskiego Związku Łowieckiego. Pozbawia to Polski Związek Łowiecki możliwości tak daleko idącej ingerencji w skład osobowy kół łowieckich. Obok kół (osób prawnych) członkami Polskiego Związku Łowieckiego są osoby fizyczne nieposiadające przynależności do kół łowieckich. Każda osoba fizyczna posiada prawo do zrzeszania się. Wolność zrzeszania się jest fundamentem, na którym budowane są koła łowieckie – taką odpowiedź otrzymał KRIR na złożony wniosek. Ponadto PZŁ dodał, że to właśnie rolnicy są najbliższą grupą społeczną dla myśliwych są właśnie rolnicy… 

oprac. dkol na podst. krir.pl
Fot. Kolasińska


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)