Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Sebastian Balcerak nowym szefem Agreena na Europę Środkową

Obrazek

Nowym szefem firmy Agreena, firmy która jako pierwsza opracowała w Europie program, posiadający międzynarodową akredytację, certyfikacji węgla w glebie, dalej się rozwija i poszerzyła swój zespół o stanowisko Market Lead na Europę Środkową. Szefem na ten region został Sebastian Balcerek.

Patrycja Bernat25 lutego 2023, 10:53
Firma Agreena działa aktualnie aż w 14 krajach, wspierając tym samym lokalnych producentów rolnych w ich przejściu na rolnictwo regeneracyjne przez połączenie zasobów informacyjnych i nowego źródła dochodu, jakim jest certyfikacja węgla w glebie. Sebastian Balcerak, na swoim koncie ma ponad 20 lat doświadczenia w agrobiznesie, a do zespołu Agreeny dołączy już w marcu. Jego głównym zadaniem będzie rozwój, a także rozszerzenie działalności firmy na rynkach Polski, Węgier, Niemiec oraz Czech.

Dodatkowa pula dochodów dla osób pracujących na roli - certyfikaty węglowe

- W obecnym środowisku makroekonomicznym, w którym zarówno łańcuchy dostaw, jak i podmioty regulacyjne desperacko poszukują rozwiązania motywacyjnego zapewniających wsparcie finansowe dla rolników przechodzących na uprawy regeneracyjne, wiarygodny i rzetelny program węglowy Agreeny jest zaproszeniem do działania dla wszystkich graczy na rynku. Uważam, że stworzy on dodatkową pulę dochodów dla osób pracujących na roli, natomiast unijnym firmom produkcyjnym – będzie oferował wysokiej jakości certyfikaty węglowe pochodzące z rynku o najwyższych standardach produkcji regeneracyjnej. Cieszę się, że mogę wspierać ten proces w regionie Europy Środkowej – komentuje Sebastian Balcerak.

Sebastian Balcerak posiada również wykształcenie w kierunku prawa rolnego, które wykorzystywał przez prawie dziesięć lat na stanowiskach rządowych ds. rolnictwa. Pracował również jako konsultant dla prawie 15 rządów w regionie EMEA, w zakresie krytycznych reform dotyczących e-rolnictwa, organizacji producentów, usług doradztwa rolniczego i rozwoju systemów jakości. Na swoim koncie ma również kierowanie działaniami zabezpieczającymi instrumenty zachęt dla flagowych inwestycji w Europie Wschodniej realizowanej przez Cargill, największą na świecie prywatną firmę z branży rolniczej.

Silne wzmocnienie zespołu Agreena

- Połączenie kompetencji Sebastiana – dużej znajomości agrobiznesu z wieloletnim doświadczeniem w polityce rolnej to silne wzmocnienie zespołu Agreena. Jego doświadczenie idealnie wpisuje się w naszą polityki ekspansji w Polsce, która jest ważnym rynkiem dla rolnictwa. Uważamy, że będzie on bezcennym źródłem informacji dla rolników, którzy przechodzą na praktyki rolnictwa regeneracyjnego w świecie, w którym zmiany klimatyczne stanowią impuls do nowych sposobów prowadzenia rolniczej działalności gospodarczej – mówi Niels Vittrup, dyrektor ds. rozwoju rynku i marketingu w firmie Agreena.

Sebastian Balcerak do firmy dołącza w bardzo ważnym momencie, tuż po wzmocnieniu firmy Agreena na Węgrzech, gdzie do zespołu dołączył Attila Kökény. Kökény to założyciel i główny animator tamtejszego Stowarzyszenia Rolników Regeneratywnych oraz autor sukcesu programu LENs – inicjatywy Nestle wspieranej przez węgierski rząd, upowszechniającej praktyki regeneracyjne wśród dostawców firmy. Firma ma również niedługo ogłosić rozszerzenie zespołu w tym regionie o kierownika ds. kluczowych klientów w Czechach.


Bernat Patrycja
inf. pras. 


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)