StoryEditor

Pomoc suszowa 2019 – ile pieniędzy na kontach rolników?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że na kontach rolników znalazło się już... 150 mln zł. Sprawdź szczegóły!
11.10.2019., 09:10h
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że do 11 października, podczas pierwszych dni naboru wniosków, rolnicy złożyli 80 tys. wniosków.

Przypomnijmy, że nabór wniosków o pomoc suszową ruszył 3 października br.  Do środy (9 października) włącznie Agencja przekazała na konta rolników prawie 150 mln zł.

Rolnicy poszkodowani przez tegoroczną suszę, huragan, grad, deszcz nawalny, przymrozki wiosenne lub powódź mogą ubiegać się o wsparcie z budżetu państwa rekompensujące straty w uprawach.

Biura powiatowe ARiMR od 3 do 31 października przyjmują wnioski o tzw. pomoc suszową. W ciągu pierwszych pięciu dni roboczych do Agencji wpłynęło ponad 59 tysięcy wniosków o udzielenie pomocy finansowej w związku ze szkodami poniesionymi w 2019 roku w uprawach rolnych na skutek suszy lub innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Nadal jednak jest problem, bo nie wszyscy poszkodowani rolnicy mogą złożyć wnioski o wsparcie. Powodem jest brak protokołów suszowych sporządzonych przez gminne komisje i zatwierdzonych przez wojewodów. Rolnicy nerwowo czekają, aż te protokoły do nich wrócą, ale w urzędach wojewódzkich ich weryfikacja trwa na ogół bardzo długo, bowiem urzędnicy bardzo skrupulatnie sprawdzają je pod kątem zgodności z raportami IUNG w Puławach.

Więcej informacji na temat pomocy suszowej znajdziesz TUTAJ
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 12:32