Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Premier: wypowiedź ministra rolnictwa o nauczycielach niefortunna

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uznał swoją wypowiedź w sprawie nauczycieli za niefortunną. -Jeśli ktokolwiek poczuł się dotknięty, to pan minister zajmie odpowiednie stanowisko w tej sprawie – zapewnił szef rządu.

Kamila Szałaj27 maja 2020, 14:32
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w poniedziałkowej popołudniowej rozmowie w RMF FM zwrócił się m.in. do nauczycieli o pomoc rolnikom przy zbiorach. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Wystąpiłem z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też do młodzieży lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników - powiedział minister w RMF FM. 

Słowa te oburzyły Związek Nauczycielstwa Polskiego, który domaga się przeprosin. O tym możecie przeczytać TUTAJ.

"Niefortunna wypowiedź". Będą przeprosiny?


Do wypowiedzi ministra rolnictwa odniósł się także premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- Rozmawiałem z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowski i uznał on wypowiedź ws. nauczycieli za niefortunną – powiedział premier.

- Na pewno, jeśli ktokolwiek poczuł się dotknięty, to pan minister zajmie odpowiednie stanowisko w tej sprawie – zapewnił szef rządu.

- Oczywiście, chciałem podkreślić, że wszyscy nauczyciele cieszą się ogromnym szacunkiem społecznym. Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom, za to, że w takich szczególnych okolicznościach, starali się w jak najlepszy sposób przekazywać wiedzę uczniom – powiedział premier.

- Jakiekolwiek zdania świadczące o tym, że ktoś w niewłaściwy sposób potraktował godność nauczycieli są absolutnie niedopuszczalne i dla mnie nie ma najmniejszego pola do kompromisu. Nauczyciele to jeden z najbardziej szanowanych zawodów w społeczeństwie – zaznaczył premier. 

ksz, fot. Kancelaria Premiera


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)