StoryEditor

Europosłowie: na scenie zabrakło Wojciechowskiego. To zły znak dla rolników

Podczas dzisiejszego posiedzenia Parlamentu Europejskiego europosłowie wyrazili zaniepokojenie nieobecnością komisarza Janusza Wojciechowskiego w czasie przyjęcia strategii „Od pola do stołu”. Pojawiły się obawy, że zarówno Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa KE, jak i Komisja ds. Rolnictwa PE nie będą miały wpływu na realizację i zakres wdrażania celów strategii. Zdaniem polityków ta sytuacja jest bardzo niekorzystna dla rolników i może uderzyć w ich interesy.
26.05.2020., 16:05h

Dziś w Parlamencie Europejskim posłowie z Komisji ds. Rolnictwa dyskutowali na temat przyjętej w ubiegłym tygodniu strategii „Od pola do stołu”. W rozmowach wziął udział Wolfgang Burtscher, dyrektor generalny w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej. Wielu europosłów zgłosiło poważne obawy w związku z realizacją założeń strategii, zwłaszcza, że w jej przyjęciu nie uczestniczył komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

- Ta nieobecność komisarza sprawiła, że zaczęliśmy się niepokoić o sektor rolny i obszary wiejskie. Martwimy się też tym, co dzieje się w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa KE. Nie wiemy, jaka będzie jej rola przy wdrażaniu strategii. Czy przypadkiem nie będzie ona marginalna – mówił przewodniczący komisji rolnictwa PE Norbert Lins, który w ubiegłym tygodniu, tuż po przyjęciu strategii, wytknął komisarzowi jego nieobecność.

Tłumaczenie poniższego wpisu: Strategia nazywa się „Od pola do stołu”, ale Komisja Europejska przedstawiła dziś strategię bez „Pola”, czyli bez komisarza Janusza Wojciechowskiego. Komisja Rolnictwa Parlamentu Europejskiego upewni się, że głos ro...
Pozostało 78% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. czerwiec 2024 17:38