StoryEditor

Prezydent Duda zobowiązał się do zwiększenia roli samorządu rolniczego

Prezydent Andrzej Duda podpisał umowę programową z Krajową Radą Izb Rolniczych. Zobowiązał się m.in. do podejmowania działań na rzecz zwiększenia roli samorządu rolniczego.
22.06.2020., 18:06h
22 czerwca 2020 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej doszło do podpisania umowy programowej pomiędzy Prezydentem Andrzejem Dudą a Krajową Radą Izb Rolniczych.

Prezydent zobowiązał się m.in. do: podejmowania działań na rzecz zwiększenia roli samorządu rolniczego względem instytucji działających na rzecz rolnictwa oraz podejmowania działań mających na celu utrzymanie (zwiększenie) potencjału wytwórczego producentów rolnych w ramach proponowanych przez rząd mechanizmów minimalizujących skutki gospodarcze epidemii COVID-19.- Cieszę się, że po pięciu latach mojej prezydentury i pracy, samorząd zawodowy decyduje się na zawarcie ze mną porozumienia na następne pięć lat, na drugą kadencję. Porozumienia przewidującego współpracę w zakresie dalszych działań i służby dla Rzeczpospolitej przez pryzmat funkcjonowania polskiego rolnictwa, przez pryzmat życia ludzi na obszarach wiejskich - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezes samorządu rolniczego Wiktor Szmulewicz zadeklarował gotowość do współpracy z prezydentem na rzecz wsparcia polskich rolników i rozwoju polskiej wsi.

ksz
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 23:42