Sokołów chce kupić Gzellę

Sokołów chce kupić Gzellę

Czyżby powstawał kolejny gigant w polskiej branży mięsnej? Firma Sokołów chce przejąć Grupę Mięsną Gzella. Transakcja wymaga jednak zgody z UOKiK.

r e k l a m a

– Naszą misją jest bycie partnerem dla klientów i konsumentów poprzez zapewnienie wyrobów najwyższej jakości, zgodnych z ich oczekiwaniami i potrzebami oraz zmieniającymi się trendami żywieniowymi –  mówi Bogusław Miszczuk, prezes Grupy Sokołów – Powiększenie potencjału Sokołowa o Grupę Gzella to kolejny krok w realizacji tych celów. Nasze produkty wzbogacą ofertę dostępną w kanałach dystrybucji Grupy Mięsnej Gzella, a produkty Gzella trafią do szerokiej sieci dystrybucji Sokołowa, na którą składa się 39 centrów dystrybucji i 51 sklepów własnych.

Zlokalizowana w Borach Tucholskich, w miejscowości Osie, główna siedziba Grupy Mięsnej Gzella jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych w Europie. Zakład może przetworzyć nawet do 6 tysięcy ton mięsa w miesiącu. Oprócz tego Gzella posiada swoją sieć sklepów i zaplecze logistyczne.
Przejęcie Gzelli przez Sokołów to decyzja Mirosława Gzelli, założyciela i głównego udziałowca spółki. Zanim jednak dojdzie do oficjalnej transakcji, musi ona uzyskać pozytywną opinię prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Sokołów może zaoferować partnerowi przede wszystkim swoją pozycję na rynku w Polsce. Jest to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna marka w polskiej branży mięsnej.
– Sokołów to inwestor branżowy dysponujący ogromnym doświadczeniem i najbardziej zaawansowanym know-how w branży – twierdzi Mirosław Gzella – Dzięki pozyskaniu tak solidnego partnera jestem spokojny o to, że pracownicy będą mieli stabilne i atrakcyjne warunki pracy, a Gmina Osie, która rozwijała się z nami przez 33 lata, dalej będzie wspierana w działaniach na rzecz poprawy standardów życia naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że stworzona przeze mnie firma pozostanie na ścieżce dalszego podnoszenia konkurencyjności i efektywności oraz zyska dodatkowy impuls do innowacyjnego rozwoju i ekspansji na rynki międzynarodowe.

al
źródło: wiadomościhandlowe.pl, Gzella
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii